وبلاگ

مراحل تولید بطری های پلاستیکی

مراحل تولید بطری های پلاستیکی

تولید بطری های پلاستیکی به صورت مرحله ای انجام می شود. تولید کنندگان بطری های پلاستیکی معمولا از یکی از چهار نوع پلاستیک برای تولید بطری با استفاده از دستگاه پلاستیک بادی استفاده می کنند. به طور معمول، بطری های پلاستیکی مورد استفاده برای نگهداری آب آشامیدنی و سایر نوشیدنی ها از پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند، زیرا این ماده هم قوی و هم سبک است.

پلی اتیلن (PE) به شکل چگالی بالا برای ساخت بطری های پلاستیکی سفت و سخت مانند بطری های مواد شوینده و به شکل چگالی کم برای ساخت بطری های فشاری استفاده می شود. پلی پروپیلن (PP) برای بطری های قرص و موارد مشابه استفاده می شود. پلی کربنات (PC) برای بطری های آب قابل شارژ مجدد و ظروف مشابه قابل استفاده مجدد استفاده می شود. برای درک فرآیند تولید، ابتدا بررسی ترکیبات موادی که از آنها ساخته شده اند مفید است.

بطری های پلاستیکی از چه ساخته شده اند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، بطری های پلاستیکی معمولا از PET، PP، PC و PE ساخته می شوند. PE اغلب به عنوان LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم) یا HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) شناخته می شود. ما در زیر بررسی خواهیم کرد که چگونه هر ماده بر فرآیند تولید بطری تأثیر می گذارد.

بطری های پلاستیکی پلی اتیلن ترفتالات

پلی اتیلن ترفتالات یک پلیمر ترموپلاستیک است که بسته به ترکیب دقیق مواد می تواند مات یا شفاف باشد. مانند بیشتر پلاستیک‌ها، PET از هیدروکربن‌های نفتی از طریق واکنش بین اتیلن گلیکول و اسید ترفتالیک تولید می‌شود. PET برای ایجاد زنجیره های مولکولی طولانی پلیمریزه می شود که به آن اجازه می دهد بطری های PET را بعداً تولید کند.

پلیمریزاسیون به خودی خود می‌تواند فرآیند پیچیده‌ای باشد و بسیاری از ناسازگاری‌های بین یک دسته از PET تولیدی و دسته‌ای دیگر را نشان می‌دهد. به طور معمول، دو نوع ناخالصی در طی پلیمریزاسیون تولید می شود: دی اتیلن گلیکول و استالدهید.

اگرچه دی اتیلن گلیکول به طور کلی در مقادیر کافی برای تأثیر بر PET تولید نمی شود، استالدئید نه تنها در طی پلیمریزاسیون بلکه در طول فرآیند ساخت بطری نیز تولید می شود. مقدار زیادی استالدئید در PET که برای تولید بطری استفاده می شود می تواند طعم عجیبی به نوشیدنی بدهد.

هنگامی که خود پلاستیک ساخته شد، فرآیند تولید بطری PET می تواند آغاز شود. برای اطمینان از مناسب بودن پلاستیک برای استفاده، آزمایش‌های متعددی پس از ساخت انجام می‌شود تا بررسی شود که بطری‌ها توسط دی اکسید کربن (برای بطری‌هایی که نوشابه دارند مهم است) نفوذناپذیر هستند. سایر عوامل مانند شفافیت، براقیت، مقاومت در برابر شکست، ضخامت و مقاومت فشار نیز به دقت بررسی می شوند.

بطری های پلاستیکی پلی اتیلن با چگالی کم و بالا

یکی دیگر از ترموپلاستیک ها، پلی اتیلن برای تولید پارچ های شیر و آب، بطری های مواد شوینده، بطری های سس کچاپ، بطری های اسپری و سایر محصولات استفاده می شود. LDPE و HDPE هر دو را می توان ترموفرم، دمشی و تزریقی باشند. استحکام کمتر HDPE برای بسیاری از اشکال بطری های قابل ریختن استفاده می شود. این ماده به شکل طبیعی خود معمولاً سفید یا سیاه است و وقتی به اندازه بطری های شیر و مانند آن نازک شود، شفاف می شود. تامین کنندگان می توانند فرمول را برای افزایش استحکام پارگی، شفافیت، شکل پذیری، قابلیت چاپ یا سایر پارامترها تنظیم کنند.

پلی اتیلن از یک مونومر به نام اتیلن تشکیل شده است که آن را به یک هموپلیمر تبدیل می کند. LDPE آمورف است در حالی که HDPE کریستالی است که شکل پذیری بیشتر LDPE و صلبیت بالاتر HDPE را نشان می دهد. پلی اتیلن گران تر از پلی پروپیلن است.

بطری های پلاستیکی پلی پروپیلن

رزین پلی پروپیلن معمولاً پلیمری مات و با چگالی کم با ویژگی های ترموفرمینگ و قالب گیری تزریقی عالی است. برای بطری‌ها، در درجه اول با پلی اتیلن رقابت می‌کند و می‌تواند برای کاربردهای شفاف، شفاف شود، در حالی که پلی اتیلن فقط می‌تواند مانند پارچ‌های شیر شفاف شود. پلی پروپیلن نمی تواند با شفافیت نوری پلیمرهایی مانند پلی کربنات مطابقت داشته باشد، اما کاملاً خوب عمل می کند. ویسکوزیته کم آن در دمای مذاب باعث می شود که برای کاربردهای اکستروژن و قالب گیری از جمله قالب گیری بادی مناسب باشد.

بطری های پلاستیکی پلی کربنات

پلی کربنات ها با پلیمریزاسیون بیسفنل A (C15H16O2) و فسژن (COCl2) تولید می شوند. در مقایسه با سایر پلیمرهای تولید بطری، این ماده گران‌قیمتی است، بنابراین استفاده از آن عمدتاً به بطری‌های قابل استفاده مجدد مانند بطری‌های پرستاری یا آن‌هایی که در کولرهای آبی یا در محیط‌های آزمایشگاهی یافت می‌شوند، محدود می‌شود.

این ماده دارای خواص نوری و استحکام بسیار خوبی است و آن را برای بطری هایی مناسب می کند که باید محتویات خود را با شفافیت شیشه نشان دهند، اما همچنین باید بتوانند با دست زدن به دفعات مکرر و گاهی خشن کنار بیایند. این ماده در برابر شستشوهای مکرر مقاومت می کند و قابل اتوکلاو است.

بطری های پلاستیکی چگونه ساخته می شوند؟

بطری‌ها معمولاً از طریق قالب‌گیری دمشی شکل می‌گیرند، اگرچه تکنیک‌های متعددی از جمله قالب‌گیری مجدد و دمشی، قالب‌گیری دمشی اکستروژن و قالب‌گیری دمشی متقابل وجود دارد.

در واتساپ با ماشین سازی مرادی در ارتباط باشید

مراحل تولید بطری های پلاستیکی

اولین مرحله از فرآیند تولید بطری معمولی 2 مرحله‌ای Reheat and Blow Machine (RBM) ( بطری های قالب گیری را دوباره گرم و باد کنید ) قالب‌گیری تزریقی است. گلوله های پلاستیکی در بشکه دستگاه قالب گیری تزریقی پلاستیکی می شوند که در آن پلاستیک توسط گرما و عمل برشی یک پیچ تغذیه ذوب می شود. سپس پلاستیک به قالب‌های چند حفره‌ای تزریق می‌شود، جایی که شکل لوله‌های بلند و نازکی را به خود می‌گیرد.

این لوله‌ها که به آنها پاریزون می‌گویند، معمولاً شامل گردن‌ها و نخ‌هایی هستند که برای درپوش بطری‌هایی که هنوز قرار است استفاده شوند. پریسون‌های PET یا پیش‌فرم‌ها، به راحتی به تأسیسات بطری حمل می‌شوند، زیرا بسیار فشرده‌تر از بطری‌های کاملاً شکل هستند.

قالب گیری دمشی بطری

در طول فرآیند گرم کردن مجدد، پاریسون ها در یک فیدر بارگذاری می شوند و از طریق یک همزن عبور می کنند، که پاریسون ها را برای تغذیه به دستگاه قالب گیری دمشی جهت می دهد. پاریزون ها با عبور از بخاری های کوارتزی گرم می شوند و سپس وارد قالب می شوند. در اینجا، یک میله فولادی نازک، به نام سنبه، به داخل گردنه پاریزون می لغزد، جایی که پریسون را با هوای بسیار تحت فشار پر می کند، و قالب گیری دمشی کششی شروع می شود.

در نتیجه هوا، گرما و فشار تحت فشار، پاریزون دمیده و به صورت محوری و شعاعی داخل قالب کشیده می شود، جایی که شکل بطری به خود می گیرد. این فرآیند چیزی را تولید می کند که بطری دو محوره نامیده می شود که یک سد CO2 ایده آل برای حاوی نوشیدنی های گازدار ایجاد می کند.

خنک شدن قالب بطری های پلاستیکی

قالب باید نسبتاً سریع خنک شود تا اجزای تازه تشکیل شده به درستی تنظیم شوند. چندین روش خنک کننده، مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد که می تواند به طور موثر قالب و پلاستیک را خنک کند. آب را می توان از طریق لوله های اطراف قالب عبور داد که به طور غیرمستقیم قالب و پلاستیک را خنک می کند. روش های مستقیم شامل استفاده از هوای تحت فشار یا دی اکسید کربن به طور مستقیم بر روی قالب و پلاستیک است.

برش قالب بطری

پس از خنک شدن و سفت شدن بطری (یا در ساخت مداوم، بطری ها)، آماده بیرون آوردن از قالب است. اگر از فرآیند قالب‌گیری مداوم استفاده شده باشد، بطری‌ها باید با برش پلاستیک بین آنها جدا شوند. اگر از یک فرآیند غیرمستمر استفاده شده باشد، گاهی اوقات پلاستیک اضافی می تواند در طول ساخت از قالب نفوذ کند و نیاز به پیرایش داشته باشد. پس از خارج کردن بطری از قالب و خارج کردن پلاستیک اضافی، بطری های پلاستیکی آماده حمل و نقل یا پر کردن هستند.

ماشین سازی مرادی با ساخت دستگاه پلاستیک بادی در صنعت پلاستیک با ظرفیت تولید 100 سی سی تا 250 لیتر بصورت تک لايه و چند لايه در زمينه مصارف دارويي, پتروشيمي, شيميايي, بهداشتي, ارايشي و… در خدمت شما توليد کننده هاي پلاستيک مي باشد.
شرکت ماشین سازی مرادی تنها تولید کننده دستگاه های چهل لیتری تزریقی بادی به صورت تزریق افقی و همچنین دستگاه های 5 لیتری با سیستم گیره بازویی و تنها سازنده دستگاه های 60 تا 240 لیتری در ایران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *